Masz pytanie? Napisz: kontekt@centrumalgorytm.pl

Wakacje z dietą – poluzuj, ale nie odpuszczaj!

Wakacje z dietą – poluzuj, ale nie odpuszczaj!

Półmetek wakacji prawie za nami. Niestety, wakacje często oznaczają u Was spadek motywacji, a często także całkowite odpuszczenie zdrowych nawyków żywieniowych. Dziś chcę Wam przekazać, że wcale nie musi tak być!

Wakacje – czas wyjazdów i odpoczynku… od pracy, codziennych obowiązków i często również diety. Niestety, powroty zawsze są ciężkie, dlatego nie warto całkowicie odpuszczać. Wiem… łatwo mówić, ciężej zrobić, ale od tego jesteśmy My, aby Wasza motywacja nie spadła do zera.

 

Co więc zrobić na wakacyjnych wyjazdach, aby utrzymać dobre nawyki?

 

1. Przede wszystkim – nie daj się zwariować. Jeśli zjesz gałkę lodów, wypijesz drinka – to nie koniec Twojej diety. Ważne, abyś podchodził do tego z rozsądkiem i jedząc posiłki w restauracji wybierał te zdrowsze opcje (np. zamiast schabowego w panierce z puree ziemiaczanym i surówką na bazie majonezu – sięgnij po grillowaną pierś z kurczaka z warzywami i młodymi ziemniaczkami).

2. Dbaj o regularność. Nawet jeśli jesteś poza domem, na zorganizowanej wycieczce – to nie takie trudne. Staraj się spożywać posiłki o tych samych porach, o których jesz w domu. Nawet jeśli będą to mniej wartościowe posiłki niż zazwyczaj, zachowasz ten dobry nawyk.

3. Spożywając alkohol na wakacyjnych wyjazdach – sięgaj po czyste alkohole, unikaj podjadania oraz spożywania dużej ilości słodzonych płynów.

4. Pamiętaj o wodzie! Dobre nawodnienie, jak już niejednokrotnie wspominałyśmy jest bardzo ważne. Zawsze na wakacyjne podróże zabieraj ze sobą butelkę wody. A nawet jeśli wieczorem popijesz… podziękujesz sobie, że wypiłeś tą butelkę wody 🙂

5. I co najważniejsze – sam dbaj o swoją motywację. Jeśli po wakacjach zobaczysz na wadze więcej niż do tej pory – potraktuj to jako wyzwanie. Zacznij ze zdwojoną siłą.

 

Do dzieła!

 

/Patka

 

Dietetyk Online - Algorytm | Pakiety dietetyczne
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments