Masz pytanie? Napisz: kontekt@centrumalgorytm.pl

Kwarantanna – jak z niej wyjść, a nie się wytoczyć?

Kwarantanna – jak z niej wyjść, a nie się wytoczyć?

Żarty, żartami… ale większość z Was ze względu na obecny stan epidemiczny w Polsce przeszła na zdalny tryb pracy. Niestety, taka sytuacja powoduje, że nie zwracamy uwagi na to co jemy – przynajmniej obserwowane jest to u większości społeczeństwa. 

Nie od dziś wiadomo, że im więcej obowiązków w ciągu dnia – tym lepsza jego organizacja pracy i nasza wydajność. Więc obecna kwarantanna nie każdemu będzie służyć… Jeśli należysz do osób, które w trakcie kwarantanny mają większą motywację do utrzymania diety – wielkie gratulacje dla Ciebie! 

Tymczasem dla osób, które nie potrafią się zmobilizować do działania- mamy kilka wskazówek, jak przetrwać ten ciężki okres: 

  1. Zaplanuj swój dzień i swoje żywienie! Zdecydowanie większa efektywność widoczna jest u osób, które dobrze organizują swój czas. Dotyczy to również diety- przemyśl wcześniej co będziesz jadł w najbliższych dniach- to pozwoli również na zrobienie odpowiedniej ilości zakupów i zminimalizowanie strat. 
  2. Rozwiń swoją wyobraźnię kulinarną! Skoro masz więcej czasu – ogranicz spożycie kanapek i szybkich potraw, które jesz na co dzień. To jest odpowiedni czas na rozwój umiejętności kulinarnych i zróżnicowanie diety.
  3. Ogranicz podjadanie! Często podczas pracy przy komputerze, oglądaniu telewizji sięgasz po wysokokaloryczne przekąski? Niestety takie czynności powodują, że nie kontrolujesz ilości spożywanych produktów. Jeśli masz dużą potrzebę podjadania- postaw na warzywa. Natomiast pamiętaj również, że regularnie pojawiająca się ochota na podjadanie może świadczyć o nieprawidłowym zbilansowaniu diety.
  4. Zadbaj o aktywność fizyczną! Masz więcej czasu – spożytkuj go mądrze. Wystarczy poświęcić 40 minut/ 3 razy w tygodniu, aby osiągnąć widoczne efekty wysiłku fizycznego. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z treningiem – obecnie bardzo dużo trenerów prowadzi treningi on-line. Skorzystaj z gotowych rozwiązań. 
  5. Zachowaj odpowiednią higienę żywności!  Mamy nadzieję, że nie musimy przypominać jak ważne jest mycie rąk oraz mycie produktów spożywczych (warzyw, owoców) przed przygotowaniem posiłków. Wierzymy, że ten czas nauczy Cię jak dbać o higienę na stałe, nie tylko w czasie epidemii.
  6. Skorzystaj z gotowych rozwiązań na Platformie Algorytm – Profesjonalny Dietetyk On-line! Jeśli nie radzisz sobie z mobilizacją, motywacją i systematycznością w swoim żywieniu – skorzystaj z pomocy specjalisty.

U nas na pewno znajdziesz rozwiązanie, które pozwoli Ci cieszyć się piękną sylwetką i dobrym samopoczuciem na dłużej i żadna kwarantanna nie będzie Ci straszna!

Dietetyk Online - Algorytm | Pakiety dietetyczne
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments